X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نحوه تمیز کردن کفپوش پارکت

سه‌شنبه 28 شهریور 1396 ساعت 21:02

تمیزی نقش مهمی در زیبایی منزل شما دارد هر چقدر هم از لوازم لوکس و گران قیمتی استفاده کنید اگر کف منزل شما تمیز نباشد زیبایی آن به چشم نمی آید.حال ممکن است این سوال مطرح شود که برای تمیز کردن کفپوش هایی از جنس خاص چه باید کرد مثلا شاید بخواهید نحوه تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی را بدانید.در این مقاله بهترین و سریع ترین موثرترین راه برای تمیزی کف منزل شما را برایتان توضیح میدهیم.

یک نکته که در تمیز ماندن کفپوش ها کمک زیادی می کند استفاده از پادری است، انداختن یک فرش کوچک یا حتی موکت باعث می شود تا هنگام ورود به منزل بسیاری از آلودگی ها مثل خاک، شن، گل، سنگ ریزه و… را با کفش هایتان وارد خانه نکنید و در تمیز ماندن فضای شما بسیار موثر است.

نکته ی بعدی تمیز کردن روزانه ی کف خانه است که در دوام و همچنین زیبایی کفپوش ها بسیار مؤثر است.

ترمووود

آلودگی ها باید به سرعت با کمک جارو یا جاروبرقی و در صورتی که مایع باشد باکمک تی شوی پاک شود تا پس از گذشت مدتی از آن مجبور به خراشیدن و کارهای دیگر نباشید. زمین های به صورت پارکت و موزاییک و … قبل از شست وشو با مایع و شست وشوی مربوط باید با جارو کاملاً تمیز شود.

کاملاً زمین و کف را توسط جاروبرقی و یا جاروی دستی تمیز کنید و جارو بکشید. مطمئن باشید که هیچ آلودگی و جسمی مانند خرده های غذا یا مو روی زمین نمانده باشد.
حالا نوبت شست و شوی مرطوب است. برای این کار به سادگی می توانید با آب گرم این کار را با تی شوی انجام دهید. انواع و اقسام مواد شوینده کف و خوشبوکننده هم در بازار یافت می شود که می توانید برای تمیز کردن کف هایی اینگونه، از آن استفاده کنید اما توجه داشته باشید که مواد شوینده غلیظ و قوی برای این منظور مناسب نمی باشند.

در پایان و پس از خشک شدن زمین برای تمیز کردن بیشتر می توانید دوباره از جارو استفاده کنید و مواد احتمالی باقیمانده را از روی زمین پاک کنید.

معمولاً موادی هستند که مخصوص تمیز کردن کف های پارکت است. این مواد عموماً به صورت اسپری و روغن هستند. برای تمیز کردن کف های پارکتی حتماً از این گونه مواد استفاده کنید.لازم نیست هر روز این کار را برای کف خانه تان انجام دهید. چون استفاده زیاد از این پاک کننده ها هم موجب رساندن صدمه می شود. هر ۱۰ یا ۱۴ روز یکبار می توانید از این روش استفاده کنید یا حتی دیرتر.

لازم نیست هر روز این کار را برای کف خانه تان انجام دهید. چون استفاده زیاد از این پاک کننده ها هم موجب رساندن صدمه می شود. هر ۱۰ یا ۱۴ روز یکبار می توانید از این روش استفاده کنید یا حتی دیرتر.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.